Palety, tepelné ošetření
palet (IPPC, HTCZ) dle ISPM

Atypické palety, euro palety, standardní palety

Standardní palety

Standardní palety jsou ve většině případů nevratným obalem. Je zde kladen důraz na nízké náklady. Palety se vyrábí nejčastěji v rozměru 1200x800mm nebo 1200x1000mm o různých nosnostech.


Rozměry palet je možné upravit dle požadavků zákazníka - tloušťka a uspořádání vrchních prken. Výroba je možná v malých seriích i v tisícových zakázkách.


Pro export Vám standardní palety tepelně ošetříme dle IPPC certifikátu.


Atypické palety

- jsou určeny zejména tam, kde standardní palety, nebo euro palety nevyhovují. Atypické palety vybíráme na míru, aby byly přizpůsobeny konkrétnímu účelu použití.


Atypická paleta má přizpůsobeny rozměry, rozestupy desek, použitý spojovací materiál, druh dřeva a nosnost. Při balení sypkých nebo těžkých materiálů se používají celoplošné palety (vrchní prkna bez mezer) a silnější špalky. Můžete si určit tloušťky prken a přířezů, zkosení hran, hoblování ložných ploch, speciální značení apod.


Rádi Vám poradíme s atypickou paletou, aby splňovala Vaše požadavky pro skladování, nebo přepravu.

Pro export Vám palety ošetříme IPPC certifikátem.


Dřevěné bedny

Dřevěné bedny ochraňují zboží v maximální míře proti poškození. Vyrábíme jak bedny s celodřevěnými stěnami, tak bedny z plošných materiálů - OSB desky nebo překližka.


Cenová nabídka a výroba je na základě požadavku zákazníka a zaslané specifikace.

Pro export Vám dřevné bedny tepelně ošetříme dle IPPC certifikátu.


Euro palety

Je to dnes nejčastěji používaný logistický materiál.

- rozměr 1200 x 800 x 144 mm


Dřevěná paleta EUR je vyráběna dle normy ČSN269110 a podle mezinárodní normy UIC 435-2. Na špalcích jsou vypáleny registrační znaky, číslo licence a znak EUR v oválném rámečku.


EUR paleta má při nerovnoměrném zatížení nosnost 1000 kg a při rovnoměrném zatížení je nosnost 1500 kg. Všechny nové EUR palety musí být tepelně ošetřeny a označeny dle mezinárodního fytosanitárního ošetření IPPC/ISPM 15, toto je nutné doložit certifikátem.Tepelné ošetření palet


Tepelné ošetření (kód ošetření pro značku: HT)


Dřevěný obalový materiál musí být zahřát podle zvláštního technologického postupu vhodného jak z hlediska užité teploty, tak i z hlediska doby ohřevu, při němž se dosáhne minimální teploty 56°C při minimální době trvání 30 minut dosažených nepřetržitě v celém profilu dřeva (včetně jeho jádra). K dosažení těchto parametrů mohou být vhodné různé zdroje energie nebo zpracování. Například umělé vysušení (klin drying), teplota vyvolaná při chemické tlakové impregnaci, mikrovlnné nebo jiné ošetření mohou být považována za tepelné ošetření, pokud splní parametry pro tepelné ošetření stanovené tímto standardem.


Poptávka

Demand

Objednávejte jednoduše přes formulář zde

Kontakty

Truhlářství Straka, s.r.o.

Třebovice 262 (mapa)
561 24 Třebovice
Česká Republika

IČ:
25938886
DIČ:
CZ25938886

tel:
+420 465 394 530
fax:
+420 465 394 530
gsm:
+420 606 764 665

mail:
  info@truhlarstvi-straka.cz
web:
  www.truhlarstvi-straka.cz

© 2018 Truhlářství Straka, s.r.o. - Palety, euro palety, tepelné ošetření palet, sušení řeziva.

admin | www
Čerpadla pro jezírka |  E-shop hliníkem |  Jídelní židle s moderním designem |  Květináče, truhlíky |  Hotelové interiéry |  Záruka na vysoušení zdiva |  Stylový nábytek Clasic |  Stroponí infrapanely |  Rekonstrukce střech |  Tesařství